Recently i found my old cameras again. A Canon EOS10 and an Olympus Trip 35. That was the reason to find out if i could make digital copies of my old film negatives and how to convert the film when i would use my old cameras again.
I will write my experience here soon. So please come back for more information.
What you need: digital camera with macro lens, led light with a White transparant plate or iPad and a tripod. For conversion from negative to normal colors i use lightroom.
Mijn eerste camera was een Canon EOS 10. Volgens mij in 1991 gekocht. Een vriend had een Canon EOS1000 gekocht en ik was helemaal verbaasd wat deze camera kon. Na wat gespaard te hebben, de eos1000 was toen 1000 gulden! Een hoop geld, ging ik naar Dixons om zelf ook zo’n Canon EOS1000 te kopen. Ik kwam thuis met een Canon EOS10. Deze was toen 1999,00 gulden, een hoop geld toen. Ik had mij ook niet verdiept in deze camera aangezien deze ver boven mijn budget lag. Echter, na de koop bleek Dixons een foutje gemaakt te hebben. Ipv de EOS1000 kreeg ik de EOS10 mee. Daarna pas gelezen wat de verschillen en verbeteringen waren. oa een snelle ingebouwde motortransport, in 5 seconden je rolletje van 24 vol schieten. Dat doe je ook maar 1 keer, maar het kan.
Binnenkort zal ik meer over de camera schrijven. Op dit moment een 2CR5 accu gekocht zodat ik de camera weer kan gebruiken. Op dit moment zit er nog een rolletje in, 200asa. En er zijn in het verleden al foto’s mee gemaakt. Nu eerst het rolletje vol schieten en nu al benieuwd naar het resultaat.
Oude informatie over de EOS10: https://global.canon/en/c-museum/product/film140.html
Voor deze camera had ik toen de 35-80mm objectief en later een Cosina 19-35mm groothoek aangeschaft voor stad- en landschap foto’s. Daarnaast ook een sigma 70-300mm voor natuurfoto’s.
canon eos10 analoog met IR afstandsbediening, IR leespen, Cosina 19-35mm, Canon 50mm 1.4, Canon 35-80mm en de Sigma 70-300mm. Ook het originele instructie boekje heb ik nog. Net als het boekje voor de IR leespen.
Ik ben benieuwd of de nieuwe Canon 100-400is Mark II ook werkt. Binnenkort eens proberen.
Van de Cosina 19-35 heb ik goede herinneringen. Dit objectief heb ik n.l. ook gebruikt op mijn Canon EOS 5D (mark I). Hoewel niet superscherp, gaf dit objectief in zwart/wit wel hele mooie sfeerplaatjes.
gemaakt met de Canon 5D icm de Cosina 19-35mm in zwart/wit. Heerlijke lens hiervoor.
1 november 2019, even op pad met de camera en de remote trigger. Ook deze werkt nog perfect.
10 november, de laatste foto’s gemaakt in het centrum van Alphen aan den Rijn. Vorige week in het zegersloot gebied met lange sluitertijd en. Zojuist het rolletje weer ingeleverd. Een Fujifilm 200 superia 36
Fujifilm superia 200 36 Canon EOS10 Fujifilm 200 en cappuccino bij de Hema
Inmiddels zit er een Ilford 400 in, deze keer zwart wit en waarschijnlijk zal ik er nu geen 10jaar meer over doen om het rolletje vol te krijgen.
Ilford hp5 Plus black and White iso400Ilford hp5 Plus b/ iso400
In 2001 heb ik mijn eerste digitale camera, een HP photosmart 912 met Pentax 8.2-25,8 (34-107mm) zoomlens F2.5-3.9, gekocht.
HP photosmart 912
Met 2.2MP was dit toen best veel, foto’s hadden een resolutie van 1600×1200. ISO bereik van 25 tot 400. En een snelste sluitertijd van 1/1000.
Snel was de camera zeker niet, opstarten en na 2 a 3 seconden kon je de eerste foto maken.
Ook met deze camera in de loop der jaren af en toe een foto gemaakt en opgeslagen op een Compact Flash card van 16MB (deze werd standaard meegeleverd).
Naast een accu was het ook mogelijk om 4 AA penlites te gebruiken. Hierdoor kon ik af en toe een foto maken. De originele accu doet het niet meer. Helaas is de oplader ook kwijt. Een originele accu is nog wel verkrijgbaar.
De camera kon foto’s maken in kleur, zwart/wit en sepia (zoals ook hieronder te zien is).
2012
2010
2017
2019
Het originele boekje, de lensdop en viewfinder dop zijn nog aanwezig net als de originele IR remote Control.
Nog wat oude foto’s met deze camera gemaakt in 2003 in Servie, Belgrado
1971, mijn vader kocht een fototoestel, een Olympus trip 35. Een camera die toen 80 gulden kostte. Ook voor die tijd was dat een behoorlijk bedrag. De foto’s die hij hiermee maakte staan in mijn babyboek, jaja. Hij is altijd zuinig geweest op deze camera en ik denk ook dat deze heel lang goed opgeborgen was. De Olympus ziet er ook van binnen nog heel goed uit. Alleen het leer is aan de randen iets losgelaten.
De Olympus Trip 35, de reden dat ik nu ook een Olympus Pen-F heb, stukje nostalgie.
De specificaties, helaas heb ik geen instructie boekje, mijn vader gaat deze nog opzoeken. Maar dit is wat ik via internet verzameld heb. Dit kan dus nog aangepast worden.
Lens – vast, D.Zuiko 40mm F2.8
Film – 35mm
Transport – handmatig
Belichting – automatisch, als de belichting niet goed is komt er een rood vlaggetje in de zoeker en werkt de ontspanknop niet.
Lokatie lichtmeting – voor op de lens, lichtgevoelige sensors
Sluitertijd – 1/40 of 1/200 automatisch
Diafragma – 2.8 – 22 automatisch
Flitser – flitsschoen, tevens kan dan het diafragma zelf gekozen worden, de sluitertijd is dan 1/40
Accu – de camera heeft geen accu.
Focus – focus ring op de lens met 4 standen, 1 poppetje = 1m, 2 poppetjes = 1,5m, 2 poppetjes rood = 3m, bergje = oneindig
De laatste jaren heb ik ieder jaar 1 foto van iets willekeurigs gemaakt. De afgelopen week het rolletje volgeschoten met diverse onderwerpen en personen. Vandaag het rolletje bij de HEMA afgegeven en hopelijk donderdag al ophalen. Als het resultaat naar tevredenheid is zal ik hier enkele foto’s plaatsen. Vrijdag lagen de negatieven klaar, helaas geen foto of cd!. Ik dacht dus eerst, alle foto’s zijn mislukt. Maar toch heb ik alle 36 foto’s zelf gedigitaliseerd nu. Wellicht dat ik later hierover een stukje zal schrijven. Een eerste indruk, zie hieronder.
November 2019, olympus trip 35. Rolletje laten ontwikkelen en van de negatieven weer een digitaal bestand maken.
Van het negatief weer een foto gemaakt, digitaliseren. Deze foto is waarschijnlijk in 2015 gemaakt